En İyi 21 SEO Yazılımı ve Aracı

En İyi 21 SEO Yazılımı ve Aracı

En İyi 21 SEO Yazılımı ve Aracı

SEO yazılımı her site yöneticisinin arama motorlarında iyi sıralamaya sahip olmak için kullanması gereken araçlardır. SEO yazılımları olmadan pek çok işi yapabilmeniz mümkündür ancak bu zaman alıcı olacaktır. SEO araçları ile sitenizde yer alan teknik problemleri hızlıca tespit edebilir ve onları düzeltebilirsiniz.

SEO karmaşık ve uğraştırıcı işlemler gerektiren çalışmalar bütünüdür. Tek seferde yapılıp bırakılabilecek bir şey değildir. SEO sürekli olarak kontrol edilmesi ve üzerine koyularak ilerlenmesi gereken çalışmalardan oluşmaktadır.

SEO konusunda yanlış adımlar atmak sitenize zarar vermenize neden olabilmektedir. Arama motoru trafiği olmadan sitenizin ayakta durabilmesi oldukça zordur. Bu nedenle gerekli çalışmaları yapıp ayakta kalmak için çaba göstermeniz gerekmektedir.

SEO çalışmalarını göz ardı edemezsiniz. SEO çalışmaları sitenizi optimize etmek ve tanıtmak için gereklidir. SEO çalışmaları yapılmış bir site arama motorlarından her zaman daha fazla trafik elde edecektir. Bu trafik büyümeyi beraberinde getirerek işinizin başarıya ulaşmasını sağlayacaktır.

SEO ile alakalı çalışmaları yapabilmek için iki seçeceğiniz vardır. Bunları elle tek tek yapabilir veya bir SEO yazılımı kullanabilirsiniz.

SEO çalışmalarını elle yapmak elde edilmek istenen sonuçları geciktirecek ve sürecin çok daha yavaş ilerlemesine neden olacaktır. SEO yazılımı kullanarak sitenizi daha iyi bir biçimde optimize edebilir ve arama motoru trafiğini adım adım yükseltmeyi başarabilirsiniz.

Sürekli yapılması gereken bu çalışmalar bütününde size yardımcı olacak en iyi 21 SEO yazılımını burada bulabilirsiniz. Sitenizi tanıtmak ve optimize etmek için buradaki yazılımlardan ve araçlardan faydalanmayı düşünebilirsiniz.

En iyi SEO yazılımları burada bulacağınız yazılımlardır. SEO dünyasında her zaman değişim yaşanabilmektedir. Bu araçların her birisi bu değişime ayak uydurarak güncel kalmayı başarmaktadır.

En iyi 21 SEO yazılımı ile site içi ve site dışı dahil olmak üzere optimizasyon, rekabet analizi, anahtar kelime analizi, site analizi, link oluşturma çalışmaları ve sayfa analizi gibi SEO ile alakalı pek çok çalışmayı kolaylıkla yapabileceksiniz.

Bu yazılım ve araçların birçoğunun ücretli versiyonları olduğu gibi deneme sürümleri yer almaktadır. Bu araçları kullanmak ve onlardan faydalanmak oldukça kolaydır. Burada yer alan en iyi 21 SEO yazılımı ve aracını gözden geçirerek ihtiyaçlarınız ile uyum sağlayan en iyi SEO araçlarını bulabilirsiniz.

Eğer web sayfanızı WordPress ile oluşturduysanız dilerseniz şimdi: “En İyi 15 WordPress SEO Eklentisi ile İşinizi Büyütün” başlıklı içeriğimize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

En Çok Kullanılan 21 SEO Yazılımı ve Araçları

En Çok Kullanılan 21 SEO Yazılımı ve Araçları

1. SEMrush

SEMRush, SEO araçları söz konusu olduğunda en iyilerden birisidir. Bu dijital pazarlama aracı SEO sıralama yazılımı, SEO izleme yazılımı ve SEO analiz yazılımı olarak bütünsel bir işleve sahiptir.

SEMrush, SEO, PPC, sosyal medya ve içerik pazarlama profesyonelleri için geliştirilmiş olan en kapsamlı ve en iyi araçlardan birisidir.

Kapsamlı SEO analizi, SEO takibi ve SEO sıralama takibi konularda size yardımcı olacak 25’ten fazla SEO aracına sahiptir.

SEO optimizasyonu konusunda dengeli yaklaşımı ve eşsiz araçları sayesinde SEMrush, anahtar kelime araştırma, alan adı takibi ve rekabet analizi konusunda daima yenilikçi çözümler sunmaktadır.

Basit bir biçimde ifade etmek gerekirse, SEMrush kendisini hepsi bir arada SEO aracı olarak tanımlamaktadır.

SEMrush daha çok küçük ve orta büyüklükteki işletmeler için kullanışlıdır. SEO stratejilerini etkili bir biçimde gerçekleştirmek isteyen kişilerin bunlardan faydalanması gerekmektedir. Çünkü bu araç aynı zamanda görüntülü reklamcılık, link oluşturma ve ücretli veya organik arama ile ilgili veriler sunmaktadır.

SEMrush kullanarak rakiplerinizin durumu hakkında çok daha detaylı bilgiler edinebilirsiniz. Böylece SEO kampanyalarınızı çok daha etkili bir biçimde gerçekleştirme fırsatını elde edersiniz. SEMrush tarafından sunulan en uygun araçlar sayesinde kendi pazarınızda yer alan çeşitli alan adlarını karşılaştırabilir ve rakiplerinizle sıralama konusunda daha iyi bir biçimde rekabet edebilirsiniz.

Bu yazılımın en iyi yanlarından birisi sadece birkaç tıklama ile çeşitli verileri elde edebilecek olmanızdır.

SEMRush her gün kullanılabilecek en iyi SEO araçlarından birisidir.

Bu aracı satın almaya gücünüz yetiyorsa onu kesinlikle kullanmayı denemelisiniz:

 • Pro: Aylık 99.95$
 • Guru: Aylık 199.95$
 • Business: 399.95$

2. SEO Power Suite

SEO Power Suite dünya standardında bir SEO aracıdır. Bu araç bir masaüstü SEO yazılımıdır.

Sitenizin arama sıralamasını yükseltmek istiyorsanız bu araçtan faydalanabilirsiniz. Anahtar kelime araştırması ve analizi yaparak, kaliteli backlink oluşturarak, içerik optimizasyonu yaparak ve diğer SEO çalışmalarını yerine getirerek bunu başarabilirsiniz.

SEO Power Suite aracının ücretsiz, profesyonel ve kurumsal versiyonları bulunmaktadır.

Bu araç oldukça güçlü bir SEO yazılımıdır çünkü tüm SEO çalışmalarınızı kolay ve etkili bir biçimde gerçekleştirmenize imkan tanımaktadır.

SEO Power Suite içerisinde Rank Tracker, SEO SpyGlass, Website Auditor ve LinkAsistant gibi araçlar yer almaktadır.

SEO Power Suite, sıralama takibi, SEO takibi, SEO analizi ve SEO raporlama gibi tüm SEO çalışmaları için kullanılabilecek güçlü araçlardan birisidir.

Bu aracın sıralamaları, sayfa içi faktörleri, backlinkleri ve raporları bir arada bulunduran nadir araçlardan biri olduğu unutulmamalıdır.

SEO Power Suite işletmenizi büyütmek için çeşitli fırsatları size sunmaktadır. Bu nedenle SEO çalışmaları için tek durak olarak nitelendirilmektedir.

SEO kampanyanızın her adımını yakından takip etmek için sıralamaları, site içi faktörleri ve backlinkleri en iyi şekilde izlemeniz gerekmektedir.

Bu aracın sunduğu profesyonel düzeydeki özellikler ve yenilikçi arayüz sayesinde bunu kolayca yapabilirsiniz.

SEO Power Suite özellikle yeni başlayanlar tarafından kolayca kullanılabilen araçlardan biri olduğu için son derece dikkat çekicidir.

Başka araçlarda bulamayacağınız özellikler, esnekliği ve zenginliği doğrultusunda tüm çalışmalarınızda size yardımcı olacak bu araç siteleri, anahtar kelimeleri ve backlinkleri takip edebilme konusunda işinizi kolaylaştıracaktır.

Hepsinden önemlisi bu özelliklerin her biri yazılımın ücretsiz versiyonunda bulunmaktadır.

Sıra takibi, site denetimi ve backlink kontrolü gibi SEO çalışmalarını bu araç sayesinde otomatik olarak gerçekleştirebilirsiniz. Tüm çalışmalarınızı dilediğiniz zamanda ve dilediğiniz sıklıkta planlayabilirsiniz. Raporları standart rapor, özelleştirilmiş rapor veya esnek rapor şeklinde almanız mümkündür. Raporları paylaşmak ve sunmak son derece kolaydır.

SEO Power Suite SEO kampanyalarınızda kullanmanız için dört farklı araç sunmaktadır:

 • Rank Tracker – Anahtar Kelime Araştırması ve Sıra Takibi
 • Website Auditor – Site denetimi ve Site İçi Optimizasyon
 • SEO SpyGlass – Backlink Araştırması ve Denetimi
 • Link Assistant – Link Oluşturma ve Yönetimi

SEO Power Suite tartışmasız bir biçimde hepsi bir arada olan en iyi araçlardan birisidir. Bu yazılımı kullanarak site denetimlerinizi kolayca yapabilir ve onun performansını yakından takip edebilirsiniz:

 • SEO PowerSuite Free: Ücretsiz
 • SEO PowerSuite Professional: Tek Seferlik 299$
 • SEO PowerSuite Enterprise: Tek Seferlik 699$
 • İsteğe Bağlı: Arama Algoritması Güncellemeleri – Aylık 29.95$

3. Google Search Console

Daha önce Google Webmaster Tools olarak bilinen Google Search Console, Google tarafından sunulan ve son derece kullanışlı olan bir servistir.

Bu servisin özellikleri bir SEO aracının yerini tutabilmektedir.

Google, siteler hakkında topladığı bilgileri şeffaf bir biçimde site yöneticisine bu servis üzerinden sunmaktadır.

Google Search Console, Google ile en iyi şekilde bağlantılı kurmanın en doğru yollarından biridir.

Google Search Console özellikle organik arama performansını takip etmek isteyen, sitelerinde yer alan optimizasyon problemlerini tespit etmek ve onları çözüme kavuşturmak isteyen kişilere destek olmaktadır. Bununla birlikte Google indeksleme ve tarama problemleri yaşamanız durumunda bu problemleri buradan öğrenebilir ve bunları çözüme ulaştırabilirsiniz.

Google Search Console esasında SEO amacıyla kullanılabilecek başlangıç düzeyinde bir araçtır. Özellikle blog sahipleri ve site sahipleri için kullanışlıdır.

Bu hizmette yer alan araçlar oldukça iyidir. Sitenizi ve içerikleri arama için optimize etmeniz için bu araçtan destek alabilirsiniz. En önemlisi Google Search Console tamamen ücretsiz olan araçlardan birisidir.

Google Search Console sayesinde sitenizin performansını kolayca takip edebilirsiniz. Sitenizde yer alan problemleri tespit edebilir, oluşturduğunuz içerikleri tarama için gönderebilir ve artık indekste yer almasını istemediğiniz içerikleri buradan kaldırabilirsiniz. Bununla birlikte backlinkleri takip edebilir ve sitenize ziyaretçi getiren arama sorgularını buradan takip edebilirsiniz.

Tüm bunları bir kenara bırakırsanız Search Console, Google’ın site yöneticileriyle iletişim kurma merkezidir. Sitenizde tarama hatası, 404 sayfalarında artışlar, uygulanmış cezalar ve kötü amaçlı yazılımlar olursa bunların bilgisini bu servis üzerinden elde edebilirsiniz.

Google Search Console pek çok pahalı aracın gerçekleştirdiği işlemleri ücretsiz olarak gerçekleştirebileceğiniz servistir. Google Search Console’u kullanmaya başlamak son derecek kolaydır. Tek yapmanız gereken Google hesabınız ile giriş yapmaktır.

Google Search Console sitenizde yer alan problemleri tespit etmenizi ve onun performansını yükseltmenizi sağlayacak bir servistir:

 • Google Search Console: Ücretsiz

4. SE Ranking

SE Ranking SEO yazılımının en iyi yanı SEO ile ilgili hemen hemen tüm çalışmaları tek bir noktadan yapmanıza imkan tanımasıdır. Bunlara anahtar kelime analizi, rekabet analizi, backlink analizi, site analizi, site içi ve site dışı optimizasyon çalışmaları dahildir.

Bu nedenle SE Ranking en iyi hepsi bir arada SEO araçlarından biridir. Sıralama takibi konusunda bu yazılımın sunduğu araç alanında en iyisidir. SEO ve PPC araştırması için sahip olduğu bir rekabet analiz aracı bulunmaktadır. Bununla birlikte backlink kontrolü ve takibi yapabilmeniz mümkündür. Yazılım size site denetimi, site içi SEO denetimi, anahtar kelime araştırması ve diğer SEO çalışmalarını tek bir noktadan yapmanız için çeşitli imkanlar sunmaktadır.

SE Ranking yazılımının SEO çalışmaları için yapabileceklerinin bir sınırı yoktur. SE Ranking yazılımı ücretli olarak kullanılmakta ve fiyat aralığı özelliklere göre farklılık göstermektedir. Bu nedenle SE Ranking her bütçeye uygun çözümler sunan SEO yazılımlarından birisi olarak görülmektedir.

Hedef anahtar kelimelerinizin performansını kontrol etmek, site denetimi yapmak istiyorsanız ve pahalı aracı kullanacak güce sahip değilseniz SE Ranking sizin için en iyi tercih olacaktır:

 • SE Ranking Personal: Aylık 4.20$
 • SE Ranking Optimus: Aylık 18.60$
 • SE Ranking Plus: Aylık 42.50$
 • SE Ranking Enterprise: Aylık 90$

5. Netpeak Spider

Netpeak bir site tarayıcısı yazılımıdır. Sitenizde teknik analiz gerçekleştirmek istediğiniz zaman bu yazılımı kullanarak çalışmalarınızı hızlı bir biçimde tamamlayabilirsiniz. Sitenizin görünürlüğünü etkileyen SEO problemlerini bu araç sayesinde hızlı bir biçimde tespit edebilir ve onu çözüme kavuşturabilirsiniz.

Bu araç tıpkı bir arama motoru robotu gibi tüm sayfaları tek tek gözden geçirmekte ve sitenin görünürlüğünü etkileyen SEO problemlerini tespit etmektedir. Sitenizin hedef kitlesine ulaşmasını istiyorsanız bundan emin olmak için gerekli kontrolleri gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Şimdi Okumalısın!  SEO Gerçekte Nasıl Çalışır?

Netpeak Spider, SEO uzmanlarına ve site yöneticilerine günlük çalışmalar gerçekleştirip sitelerinin arama motoru sıralamalarını iyileştirmek için bir fırsat sunmaktadır.

Aracı kullandığınız zaman sitenizin görünürlüğünü etkileyen noktalar araç sayesinde işaretlenmektedir. Geliştiriciler bu problemi çözerek ilgili sitenin hedef kitlesine çok daha iyi ve işlevsel bir biçimde ulaşmasını sağlayabilmektedir.

Netspeak Spider sadece temel düzeyde SEO problemlerini çözmek için tarama gerçekleştirmez. Sayfalar, başlıklar, meta açıklamalar, alt başlıklar ve kopya içerikler gibi çeşitli problemleri bulmanıza yardımcı olma özelliği bulunan araçlardan birisidir.

Tüm bu imkanlar sayesinde Netpeak Spider geliştiricilere ve site yöneticilerine SEO problemlerinden kurtulmaları konusunda yardımcı olmaktadır.

Bu yazılımın en önemli özelliklerinden birisi sadece sitenin tamamını taraması değil sitenin belirli noktalarını veya kategorilerini tarama kolaylığı sunmasıdır. Netspeak Spider zamandan tasarruf ederek sitenizin en önemli alanlarına odaklanmanız konusunda size yardımcı olabilecektir. Üstelik bu yazılım tespit edilen hataları bir CSV dosyasına aktarıp daha sonra inceleme fırsatı sunmaktadır.

Netpeak Spider aracının birbirinden farklı ve kullanışlı özellikleri bulunmaktadır. Site optimizasyonu, dahili link analizi, SEO parametre kontrolü, kopya içerik bulucu, bozuk link ve yönlendirme bulucu, özel tarama kuralları, veri kaydetme ve dışa aktarma bu özelliklerden bazılarıdır:

 • Netpeak Spider: Aylık 14$ veya Yıllık 117.60$

6. WebCEO

WebCEO dünya standartlarında olan bir SEO yazılımıdır. Bu yazılım site yöneticileri, site sahipleri ve arama motoru pazarlama dünyasına yeni giriş yapmışlar için son derece kullanışlıdır.

WebCEO SEO yazılımı tüm SEO çalışmalarını kontrol etmek ve gerçekleştirmek için 12 farklı programı bulunan bir hepsi bir arada yazılımdır.

Bu yazılımla anahtar kelime araştırması ve analizi, SEO analizi, niş bulma ve hedeflenmiş trafiğe sahip site oluşturma gibi çalışmaları yapabilirsiniz. Arama motorlarında kampanyalar oluşturma, SEO sonuçlarını analiz etme, site sorunlarını ortadan kaldırma ve diğer SEO çalışmalarını yerine getirme gibi çeşitli görevleri yine bu yazılım sayesinde yerine getirebilirsiniz.

WebCEO özellikle ajanslar ve küçük işletmeler için en iyi SEO araçlarından birisidir. Pazarlama çalışmalarını otomatik hale dönüştürdüğü için size bulunduğunuz nişte hakimiyet kurma fırsatı sunmaktadır.

WebCEO site sahiplerinin ve dijital ajanslardaki SEO ekiplerinin dijital pazarlama ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olacak imkanlar sunmaktadır.

Anahtar kelime aracı, sıralama takip aracı, SEO denetim aracı, backlink kontrol aracı, rekabet araştırma aracı gibi birbirinden farklı ve kullanışlı 15 SEO aracına sahip olan WebCEO her tür site için stratejiler oluşturmanızı sağlamaktadır. Bununla birlikte elde ettiğiniz tüm verileri markalı logonuz ile birlikte dışa aktarmanız konusunda size yardımcı olabilmektedir.

WebCEO yazılımını kullanarak site sıralamanızı planlı bir şekilde kontrol edebilirsiniz. Backlink analizleri yapabilir, SEO denetimleri gerçekleştirebilir, sosyal medyayı takip edebilir veya rekabet araştırması gerçekleştirebilirsiniz.

WebCEO hemen hemen her büyüklükteki işletmeleri ve bireysel kullanıcıları mutlu edebilecek özelliklere sahiptir. Bu yazılım 14 günlük ücretsiz deneme sürümü bulunmaktadır:

 • WebCEO Startup: Aylık 99$
 • WebCEO Corporate: Aylık 199$
 • WebCEO Agency Fixed: Aylık 499$
 • WebCEO Agency Unlimited: Aylık 99$

7. Screaming Frog

Screaming Frog SEO Spider Tool herhangi bir SEO çalışması için kullanılabilecek site denetim araçlarından biridir. Bu araç mevcut sitenizi komple incelemekte ve SEO elementleri dahil olmak üzere mevcut sitenizin verilerini size dosya halinde sunabilmektedir. Bu araç aynı zamanda bozuk linkleri, kötü etiketleri ve diğer problemleri bulmanıza yardımcı olacaktır.

Bu aracın bir site denetim yazılımı olduğunu unutmamalısınız. Sitenizde neler olup bittiğini bu yazılım sayesinde daha kolay bir biçimde öğrenebilirsiniz. Sitenizde yer alan sayfa miktarını, bozuk link olup olmadığını, kötü optimize edilmiş başlıkları ve meta açıklamaları bu araç sayesinde bulabilirsiniz.

Screaming Frog SEO Spider aracı sitenizi baştan aşağı taramaktadır. Gerçekleştirdiği bu tarama sonrasında tüm dahili sayfaları tarama seviyesine göre liste haline getirmektedir. Bununla birlikte dahili linkleri ve dışarıdan gelen linkleri sayfa sayfa incelemenize yardımcı olmaktadır. HTTP durum kodları, başlık ve meta açıklamaları gibi problemlere sahipseniz bunlarla ilgili bilgileri size sunmaktadır.

Bu araç sitede neler olup bittiğini kontrol etmek için son derece kullanışlıdır. Screaming Frog 404 hata koduna sahip olan sayfaları liste halinde size sunabilmektedir. Ek olarak 301 yönlendirmeleri söz konusuysa bunları doğrudan görmenize yardımcı olabilmektedir. Elde ettiğiniz veriler doğrultusunda 404 ve 301 sayfalarını düzeltmeniz mümkündür. Screaming Frog 500 sayfaya kadar yapılacak analizlerde ücretsiz olarak kullanılabilmektedir.

Screaming Frog özellikle kopya içeriğe sahip olan sayfaları bulmanızı sağlayabilmektedir. Meta robot etiketlerini takip eden araç noindex, nofollow niteliğine sahip sayfaları tespit etmenize yardımcı olacaktır. Sayfa derinliği gibi size sitenizin sayfaları hakkında bilgi verebilecek olması ve linkleri yönetme konusunda sizi desteklemesi diğer önemli yanlarıdır. Dilerseniz follow ve nofollow niteliklerine sahip linkleri bu araç sayesinde kolaya bulabilirsiniz.

Screaming Frog eksiksiz bir SEO analiz yazılımı olarak çalışmaktadır. Hatalar, yönlendirmeler, engellenen URL’ler, dışarı giden linkler, kopya sayfalar, sayfa başlıkları, dosya boyutu, meta açıklama, meta anahtar kelimeler, yanıt süresi, kelime miktarı, H1 ve diğer başlıklar, robot etiketleri, dahili linkler, dışarıdan gelen linkler, çapa metni, görseller, yönlendirme zincirleri ve bunun gibi pek çok durumu bu araç ile kontrol edebilirsiniz:

 • Screaming Frog Free: 500 URL sınırı vardır. Proje kaydetme seçeneğinin yoktur.
 • Screaming Frog Paid: Yıllık 149€

8. Ahrefs

Ahrefs sahip olduğu kapsamlı tarama ve backlink indeksleme özellikleriyle en iyi SEO araçlarından biri durumundadır. SEO alanında adı en çok duyulan ve en çok sarf edilen yazılım Ahrefs’tir.

Ahrefs’in en önemli yanı backlink indeksi konusunda son derece geniş bir yapıda olmasıdır. Her gün yaklaşık 6 trilyon sayfa taranmakta ve 12 trilyon backlink gözden geçirilmektedir.

Bu SEO aracının anahtar kelime araştırması, SEO takibi, pozisyon takibi, içerik odaklı araştırma ve rekabetçi alan adı kıyaslaması gibi oldukça güçlü özellikleri bulunmaktadır. Ancak anahtar kelime yönetimi ve SEO raporlama özellikleri bizce biraz yetersiz kalmaktadır.

Ahrefs tarama kapasitesi ve son derece kullanışlı olan kullanıcı arayüzü ile ön plana çıkmaktadır. Bu özellikleri anahtar kelime araştırması ve raporlama özelliklerinden daha kullanışlı olduğundan genelde bu tür çalışmalar için kullanılmaktadır.

Ahrefs’in sahip olduğu kontrol panelinde kontrol paneli, uyarılar, anahtar kelime araştırma aracı, içerik araştırma aracı, site araştırma aracı ve diğer farklı araçlar bulunmaktadır. Ahrefs’i kullanarak sitenizin sıralamasını yükseltmeniz mümkündür:

 • Ahrefs Lite: Aylık 99$
 • Ahrefs Standart: Aylık 179$
 • Ahrefs Advanced: Aylık 399$
 • Ahrefs Agency: Aylık 999$

9. Spyfu

SpyFu özellikle satış yapan, online pazarlamayla ve dijital reklamcılıkla uğraşan kişiler veya firmalar için son derece iyi özellikleri olan bir SEO aracıdır. Kullanıcı deneyimi açısından sunmuş olduğu eşsiz imkanları kapsamlı özellikleriyle desteklemektedir.

SEO konusunda bilgili olan kişiler bu aracı kullanabilmektedirler. SpyFu küçük ölçekteki işletmeleri orta büyüklükteki işletmelere dönüştürme konusunda ideal platformlardan birisidir.

SpyFu aracının kontrol panelinde anahtar kelime araştırması, SEO araştırması, PPC araştırması, backinkler, takip etme özelliği, liste oluşturucu ve rapor oluşturucu gibi çeşitli seçenekler bulunmaktadır.

SpyFu sahip olduğu bu özellikler sayesinde SEO takibi, analizi ve raporlaması konusunda kullanıcılarına yardımcı olmaktadır. Yazılımın içerisinde anahtar kelime önerileri ve yönetimi gibi birbirinden farklı olanaklar bulunmaktadır.

Bu araç daha çok bir anahtar kelimenin ortalama değerini ölçmek için kullanılmaktadır. Anahtar kelimeleri ilgili anahtar kelimeler, sıralama geçmişi, reklam geçmişi, backlinkler, anahtar kelime grupları ve arama motoru sonuç sayfası analizi açısından gözden geçirmek mümkündür.

SpyFu kullanacağınız her anahtar kelimeyi derinlemesine inceleyebileceğiniz bir platform görevi görmektedir. Bu araçtan elde edeceğiniz veriler dijital pazarlama ve reklam çalışmalarınızda size olağanüstü katkı sağlayabilecektir.

SpyFu yazılımının en önemli yanı anahtar kelime yönetimidir. Buna ek olarak SEO ve PPC çalışmaları ve anahtar kelime grupları konusunda sunduğu farklı imkanlar bulunmaktadır:

 • SpyFu Free: Sınırlı Bilgiler
 • SpyFu Basic: Aylık 39$
 • SpyFu Professional: Aylık 39$
 • SpyFu Team: Aylık 299$

10. OnCrawl

SEO çalışmalarınızda maksimum potansiyele ulaşmak istiyorsanız kullanacağınız en iyi araçlardan birisi OnCrawl aracıdır.

Bu araç verilere bağlı bir SEO tarayıcısı ve kayıt analizcisidir. Kurumsal düzeyde SEO denetimleri yapmak ve her gün sitenizin verilerini takip etmek istiyorsanız size yardımcı olabilecektir. Bu araç sitenizin taranma düzeyini, izlenme seviyesini ve kontrol durumunu güçlendirmek için Google davranışlarından elde ettiği verilerle size destek olacaktır.

OnCrawl sitenizi Google gibi analiz edebilmektedir. İçerik, HTML kalitesi, site mimarisi ve performansı gibi değerleri göz önünde bulundurarak size bir rapor sunabilmektedir.

OnCrawl taranabilir sayfalar ve site haritası performansı konusunda bilgi sahibi olmanızı sağlayacaktır. Sayfalandırma, canonical etiketler ve hreflang etiketleri gibi farklı noktalarda veriler elde etmenize destek olacak bu araç ile çalışmalarınıza farklı bir boyut kazandırabilirsiniz.

OnCrawl sayesinde sitenizde yer alan durum kodları konusunda bilgi sahibi olabilir ve onun indeks durumunu güçlendirebilirsiniz.

OnCrawl sitenizde yer alan içeriklerin eşsizliğini ve zenginliğini analiz etmenize yardımcı olacaktır. Kopya içerikleri ve kopyaya yakın metinleri, sitenizde yer alan temel içerikleri ve meta bilgileri bu araç ile kontrol edebilmek mümkündür. Neredeyse kopya olarak görülen sayfalar konusunda bu araçtan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Size sunulan bilgiler doğrultusunda metin yazarlığı çalışmalarınızda nerelere odaklanmanız gerektiğini çok daha net bir biçimde öğrenebilirsiniz. Kullanıcı deneyimini ve Google sıralamanızı yükseltmek için bu araçtan gelen bilgileri en iyi şekilde işleyebilirsiniz.

OnCrawl sadece meta ve etiketler konusunda size bilgi vermekle kalmamakta aynı zamanda onları optimize etme konusunda size öneriler sunabilmektedir. Sitenizde yer alan başlıkları, açıklamaları, alt başlıkları uzunluk, tutarlılık ve kopya durumu açısından gözden geçirerek arama motorlarını memnun etmeye çalışabilirsiniz.

OnCrawl sitenizde yer alan dahili linkleri inceleyerek dahili link stratejiniz konusunda size yol gösterebilecektir.

Bu aracın sunmuş olduğu SEO etki raporu sayesinde sitenizin indeks ve tarama sıklığı konusunda bilgi alarak aynı zamanda çalışmalarınızın pozitif ve negatif etkileri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

OnCrawl özellikle e-ticaret siteleri, online yayıncılar ve SEO ajansları için ideal bir SEO performansı oluşturma aracıdır:

 • OnCrawl Pro: Aylık 39€
 • OnCrawl Business: Aylık 199€
 • OnCrawl Ultimate: Aylık 299€
 • OnCrawl Premium: Aylık 1900€

11. KWFinder

KWFinder en iyi ücretsiz anahtar kelime araştırma araçlarından biri olarak bilinmektedir. Bu araç sayesinde Google’da sıralamanızı yükseltebilir ve içerik üretiminde daha farklı bir kazanım elde edebilirsiniz.

KWFinder uzun kuyruklu anahtar kelimeleri kolayca bulmanızı sağlamaktadır. Ahrefs ve SEMrush gibi ücretli araçlar sayılmazsa KWFinder sektörün en iyi anahtar kelime araçlarından birisidir.

Diğer anahtar kelime araçlarına göre çok daha yeni olsa bile hızlı bir biçimde gelişmeye devam etmektedir.

Şimdi Okumalısın!  6 Kolay Adımda SEO Dostu İçerik Yazmak

KWFinder aracında dilerseniz ücretsiz bir hesap oluşturabilirsiniz. Bu ücretsiz hesap ile belirli sınırlamalar dahilinde anahtar kelime araştırması gerçekleştirmeniz mümkündür.

En önemlisi, KWFinder sürekli kendini geliştirerek yoluna devam eden araçlardan birisidir. Düşük rekabet durumuna sahip uzun kuyruklu anahtar kelimeleri bulmak istiyorsanız bu araç size fazlasıyla yardımcı olabilecektir.

KWFinder üyeliği oluşturmak oldukça kolaydır. Bir ücretsiz hesap oluşturarak 24 saatte bir 50 anahtar kelime önerisi alabilir ve 50 backlink kontrolü gerçekleştirebilirsiniz.

Anahtar kelime araştırmasına temel anahtar kelimeleri kullanarak başlayabilirsiniz. Temel anahtar kelimeyi girdikten sonra yeşil butona basarak anahtar kelime araştırmasını başlatabilirsiniz.

KWFinder size birçok farklı istatistik sunacaktır. Bunların her birisi arama motoru pazarlama çalışmalarında kullanılan istatistiklerdir. Trendler, arama, CPC, PPC, anahtar kelime yoğunluğu, anahtar kelime SEO zorluğu, alan adı otoritesi, sayfa otoritesi, Google anahtar kelime sonuç sayfası, linkler, Facebook ve ortalama ziyaret gibi çeşitli terimlerle karşılaşabilirsiniz.

Araştırma yapmak istediğiniz zaman sonuçlar 5 saniye içerisinde size sunulacaktır. Filtrelerden yararlanarak sizin için en kazançlı olan uzun kuyruklu anahtar kelimeleri kullanmaya başlayabilirsiniz. Arama hacmi, anahtar kelime zorluğu ve hariç tutulan anahtar kelimeler gibi çeşitli filtrelerden yararlanabilirsiniz.

KWFinder oldukça yenilikçi bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. En önemlisi KWFinder bir web tabanlı uygulamadır. Uyumluluk gibi herhangi bir sorunla karşılaşmanız söz konusu bile olmayacaktır.

KWFinder anahtar kelime analizi açısından oldukça güçlü verilerle sizi buluşturacaktır. Her anahtar kelime için farklı araştırma opsiyonlarını size sunacaktır. Sadece birkaç tıklama ile odaklanmanız gereken anahtar kelimeyi başarılı bir biçimde bulabilirsiniz. Üstelik destek ekibi size yüksek kalitede hizmet sunmak için çaba gösterecektir.

KWFinder size kazanç sağlayacak anahtar kelimeleri bulmanız konusunda yardımcı olacaktır. SEO alanında yeni olan kişiler bu aracı kolaylıkla kullanabilecektir. Basitliği ve anlaşılırlığı üst düzey olan KWFinder anahtar kelime araştırma aracı klasik anahtar kelime araştırmalarından çok daha farklıdır:

 • KWFinder Free: Günlük Sınırlı Tarama
 • KWFinder Basic: Aylık 49$
 • KWFinder Premium: Aylık $69
 • KWFinder Agency: Aylık $129

12. Sitebulb

Sitebulb bir masaüstü website tarayıcısı yazılımıdır. Masaüstü tabanlı olan bu yazılım kurumsal düzeyde analize ve veri görselleştirmesine izin vermektedir. Kullanımı konusunda herhangi bir sınırlama bulunmaktadır.

Elde edilen verileri uygulanabilir izlenimler ve yenilikçi veri görselleştirmeleri ile sunmaktadır. Sitebulb ücretsiz olarak 500 URL’ye kadar tarama yapabilmektedir. Lisansını satın aldığınız zaman tarama haritası, mobil uyumluluk kontrolü ve sınırsız URL taraması gibi çeşitli özelliklere sahip olmak mümkündür.

Sitenizde yer alan önemli problemleri fark etmek ve onları çözmek istiyorsanız bu aracın sunmuş olduğu yüzlerce bağlamsal ipucundan faydalanabilirsiniz. Bu ipuçları sayesinde hangi noktaya odaklanmanız gerektiğini daha net öğrenebilirsiniz.

Sitebulb ile sitenizde yer alan teknik SEO problemlerini kontrol edebilirsiniz. Site denetiminde tüm verileri elverişli bir biçimde sunmaktadır. Sitenizde kritik SEO problemleri varsa bunları hızlı bir biçimde önünüze getirmektedir. Sitelerin büyüklüğü fark etmeksizin hepsinde inceleme ve araştırma yapmanıza olanak sağlamaktadır.

Grafikler ve çizimler ile her verinin ne anlama geldiğini çok daha kolay bir biçimde anlayabilirsiniz. Sitebulb size kapsamlı bir raporlama sistemi sunmaktadır. Detaylı ve eşsiz raporlar elde ederek sitenizi optimize etmek istiyorsanız Sitebulb kullanmanız gereken önemli bir araçtır. Üstelik bu araç oldukça hızlıdır ve çok az miktarda bellek tüketmektedir:

 • Sitebulb Free: 500 URL Tarama Sınırı
 • Sitebulb Pro: Aylık 35$

13. Seobility

Seobility daha iyi site optimizasyonu için kullanılan en iyi araçlardan biridir. Oldukça basit ve kullanışlı sunumlarıyla sizin daha iyi sıralama elde etmenizi ve daha fazla ziyaretçiye sahip olmanızı sağlayabilecek bir yazılımdır.

Seobility sitenizi optimize etmek için tüm şartları zorlamanıza yardımcı olmaktadır. Sitenizde yer alan problemleri gözden geçirmek için bu aracı kullanmanız yeterli olacaktır. Her sayfanın meta ve sayfa için elementlerini gözden geçirebilirsiniz. Bununla birlikte sürekli yapacağınız izleme ve raporlama işlemleri ile sayfalarınızda yer alan kopya içerikleri tespit edebilirsiniz.

Seobility otomatik olarak çalışan site tarayıcısı şeklinde işlevsellik göstermektedir. Mevcut sitenizin tamamını taramakta ve onunla bağlantılı olan dahili ve harici tüm linkleri tespit edebilmektedir.

Seobility oldukça akıllı bir hata tespit mekanizmasına sahiptir. Bu araç sitenizde bulunan içeriklerde yer alan hataları tespit edebildiği gibi sitenizin yapısında yer alan hataları da tespit edebilme şansın sahiptir.

Seobility, SEO çalışmalarını izlemenizi ve e-posta uyarıları oluşturmanızı sağlayacaktır. Sürekli olarak gerçekleştirdiği tarama ve raporlama işlemleri ile sitenizde oluşabilecek hataları anında tespit edebilirsiniz.

Seobility sitenizi daha hızlı, daha kolay ve daha sürdürülebilir bir biçimde daha iyi noktaya ulaştırmak için size yardımcı olacaktır. Sitenizin tamamını gözden geçirirken onunla bağlantılı olan tüm linkleri de gözden geçirdiğini unutmamalısınız.

Sitenizde bulunan tüm hatalar, problemler ve kopya içerikler toplanmakta ve uygun bölümlerde size sunulmaktadır. Bu araç aynı zamanda sitenin tamamını değil sadece belirli bir sayfanızı analiz etmek istediğinizde size bu konuda imkan tanımaktadır.

Seobility hepsi bir arada SEO yazılımlarından birisidir. Sitenizi daha iyi hale getirmek için bu aracı kullanıp onun sunduğu ipuçlarından faydalanabilirsiniz. Sahip olduğu anahtar kelime kontrol aracı sayesinde sitenizi hangi anahtar kelimeler için optimize etmeniz gerektiğini size göstermektedir:

 • Seobility Free: 1 Alan Adı, 1.000 Sayfa Tarama, 200 Harici Link Sınırlaması
 • Seobility Premium: Aylık 50$, 3 Alan Adı, 25.000 Sayfa Tarama, 5.000 Harici Link Sınırlaması
 • Seobility Agency: Aylık 200$, 15 Alan Adı, 100.000 Sayfa Tarama, 20.000 Harici Link Sınırlaması

14. BuzzStream

BuzzStream online pazarlama çalışmalarınız için hedef kitleniz ile bağlantı kurmanıza destek olacak bir temel araçtır. Bu aracı kullanarak kendi alanınızdaki doğru insanları ve doğru öncü site sahiplerini bulabilmeniz mümkündür.

Bu araç günümüzdeki en iyi pazarlamacılar tarafından sıklıkla kullanılan bir araçtır.

BuzzStream size ulaşabileceğiniz maksimum nokta konusunda yardımcı olacaktır. Bünyesinde her sektörden öncü isimlere ait verilere yer verdiği için bunları kullanıp doğru kitlelere ulaşmanıza destek olacaktır.

BuzzStream sizin için iletişim bilgileri, sosyal profiller ve site verileri gibi çeşitli unsurlara ulaşım imkanı tanımaktadır. Bu verilerden yararlanarak iletişim kurmanız gereken kişileri öncelik sırasına koyabilirsiniz. BuzzStream otomatik olarak e-postaları ve diğer bilgileri kaydetmenizi sağlamaktadır. BuzzStream sayesinde bir projenin veya bir bağlantının izini kolayca sürebilirsiniz.

BuzzStream merkezi bir veritabanı üzerinden çalışmaktadır. Bu sayede ekip arkadaşlarınız ile notlar paylaşabilir ve projeleri en iyi şekilde organize edebilirsiniz. Yapmış olduğunuz çeşitli kampanyalar hakkında izlenimleri, ekip performanslarını ve link yerleşimlerini özelleştirilmiş raporlarla bir araya getirme şansına sahip olabilirsiniz.

BuzzStream dijital halkla ilişkiler çalışması için kullanılabilen iyi yazılımdır. Erişim noktanızı maksimum seviyeye çıkarmanız için size destek olacaktır.

Bu aracı kullanarak sektörünüzde yer alan öncü kişilerden bir liste oluşturup onlar kolayca ulaşabilirsiniz. Bu sayede oluşturduğunuz içeriklerin gerçek kişiler tarafından dağıtılmasını sağlayabilirsiniz.

BuzzStream sayesinde e-posta ve backlink kampanyaları için doğru verilere ulaşabilme şansına sahip olabilirsiniz.

BuzzStream sektör öncülerine ulaşabilmek için size yardımcı olacak en iyi araç durumundadır. Öncülerle bağlantıya geçmek için bu araçtan faydalanabilirsiniz. Tüm bağlantılarınızı daha organize olacak şekilde yönetmeyi başarabilirsiniz:

 • BuzzStream Starter: Aylık 24$
 • BuzzStream Group: Aylık 99$
 • BuzzStream Professional: 299$
 • BuzzStream Custom: Aylık 999$

15. Majestic

Majestic bir tarayıcı olarak çalışan son derece güçlü bir backlink izleme ve alan adı analiz aracıdır.

Bu aracı kullanarak sitenize link vermiş diğer siteleri görebilirsiniz. Majestic dünyanın en güçlü link takip mekanizmalarından birisine sahiptir. Size sunulan veriler tüm sitelerden elde edilen verilerin kategorileştirilmesi yoluyla size sunulmaktadır.

Majestic tarafından sunulan verilerin her birisi sizin için fazlasıyla kullanışlı olacaktır.

Bu aracın bir parçası olan backlink kontrol aracının kullanımı oldukça kolaydır ve bu araç sektördeki en iyilerden birisidir. Sağladığı bilgiler son derece isabetli ve günceldir. Diğer araçlardan elde edebileceğiniz verilerin kat kat fazlasını bu araçtan elde edebilirsiniz.

Sitenizin backlink profili hakkında doğrudan bilgi sahibi olabilirsiniz. Majestic tarafından sunulan raporlar indirilebilir ve aynı zamanda CSV dosyasına dönüştürülebilmektedir. Majestic kullandıktan sonra backlink profilinizi yakından takip edebilme fırsatını elde ettiğiniz için bundan memnuniyet duyacağınızdan emin olabilirsiniz.

Majestic, Trust Flow ve Citation Flow olmak üzere sektörde son derece önemli geçerliliği bulunan verileri size sunmaktadır. Diğer site sahipleri ile iletişime geçmek istediğiniz zaman bu verileri göz önünde bulundurarak harekete geçebilirsiniz. Bu veriler sayesinde sitenizi diğer sitelerle karşılaştırma yoluna gidebilirsiniz. Ayrıca yeni link fırsatları elde edebilir ve var olan problemleri ortadan kaldırabilirsiniz.

Link oluşturma, SEO çalışmaları ve online başarı için Majestic kullanılması gereken en iyi araçlardan birisidir. Backlink profilinizi analiz etmek istediğiniz zaman kullanmanız gereken araçtır. Link araştırması yapmak istediğiniz zaman yine kullanmanız gereken en önemli araçlardan birisidir. Majestic SEO alanında en öncü araçlardan birisidir:

 • Majestic Free: Sınırlı Bilgi
 • Majestic Lite: Aylık 49.99$
 • Majestic Pro: Aylık 99.99$
 • Majestic Pro: Aylık 399.99$

16. Keyword Tool

Keyword Tool ücretsiz ve oldukça güçlü bir anahtar kelime araştırma aracıdır.

Keyword Tool, Google Anahtar Kelime Planlayıcısı ve diğer anahtar kelime araştırma araçlarına en iyi alternatiflerden biridir.

Ücretsiz versiyonu ile 750’den fazla uzun kuyruklu anahtar kelime tavsiyesi edinmeniz mümkündür. Oldukça kullanışlı ve isabetli sonuçlar sunması her zaman işe yaramasını kolaylaştırmaktadır. Ücretsiz olarak kullanılabilen bu araç için herhangi bir üyelik oluşturmanıza gerek yoktur.

Keyword Tool herhangi bir konuda yüzlerce yeni uzun kuyruklu anahtar kelimeler keşfetmenizi sağlamaktadır. Bu araç sonuçlarını Google’ın arama tavsiyelerinden otomatik olarak elde etme etmektedir. Tüm anahtar kelime tavsiyeleri seçmiş olduğunuz Google diline göre sunulmaktadır.

Bu aracı online anahtar kelime araştırma ekipmanı olarak kullanmanız mümkündür.

Google’ın otomatik tamamlama özelliğinden yararlanan ve bir konuda yüzlerce uzun kuyruklu anahtar kelime önerisi sunan bu araç ile anahtar kelime araştırma çalışmalarınızı çok daha basit bir hale getirebilirsiniz.

Keyword Tool tüm tavsiyeleri tamamen Google Suggest üzerinden elde etmektedir. Oldukça kullanışlı olan arayüzü sayesinde anahtar kelime araştırmasını epey hızlı bir biçimde tamamlayabilirsiniz.

Keyword Tool arama terimini farklı harfler ve sayılarla Google’da aramakta ve oradan elde ettiği sonuçları önünüze getirmektedir. Tüm bunların hepsi birkaç saniye içerisinde gerçekleşmektedir.

Keyword Tool aracının gelişmiş bir versiyonu bulunmaktadır. Bu gelişmiş versiyonda arama hacmi verisi, rakip anahtar kelime analizi ve TBM değerleri gibi veriler yer almaktadır.

Keyword Tool özellikle içerik pazarlamacılığı, bloglama ve SEO için son derece kullanışlıdır. Google otomatik tamamlamayı kullanarak verileri size gönderdiği için son derece isabetlidir. Siteniz için içerik oluşturmak istediğinizde bu araçtan faydalanmayı düşünmelisiniz:

 • Keyword Tool Free: Sadece İlgili Anahtar Kelimeler
 • Keyword Tool Pro Lite: Aylık 48$
 • Keyword Tool Pro Basic: Aylık 68$
 • Keyword Tool Pro Plus: Aylık 88$
Şimdi Okumalısın!  E-ticaret SEO: 14 Teknik SEO Tavsiyesi ile Başarılı Olun

17. Moz Pro

Moz Pro en popüler SEO araçlarından birisidir. Sıralama takibi, anahtar kelime araştırması, tarama ve buna benzer tüm konularda aradığınız verileri size sunabilecek bir araçtır. Hepsi bir arada bir SEO aracı arıyorsanız sizin için en ideal seçim Moz Pro olacaktır.

Bu platform anahtar kelime araştırması ve yönetimi, arama pozisyonu takibi, tarama ve kapsamlı raporlar gibi konularda size yardımcı olacaktır. Buna ek olarak SEO sıralaması ve eylem odaklı tavsiyelerle sitenizin performansını yükseltmeniz mümkündür.

Alan adı otoritesi, MozRank ve MozTrust gibi önemli verilerle sitenizin kalitesini belirleyebilirsiniz. Bunların hepsini tek bir platform üzerinden elde edebilirsiniz.

Moz Pro içerisinde yer alan SEO araçları site sıralaması ve sayfa optimizasyonu, site taraması, link takibi ve analizi ile ilgilidir. Moz Pro arama motoru sonuç sayfasında daha iyi pozisyon elde etmek için strateji geliştirmenize yardımcı olacaktır.

Moz Pro içerisinde yer alan Open Site Explorer ve Keyword Explorer araçları sitenizde yer alan temel SEO problemlerini tespit etmenizi sağlayacaktır. Keyword Explorer aracı belirli bir konuda anahtar kelime araştırması yapmanızı destekleyecek ve bu sayede belirli anahtar kelime fırsatları konusunda kullanışlı bilgiler bulabileceksiniz.

Tüm bunlara ek olarak Open Site Explorer ve Keyword Explorer araçlarını belirli miktarda ücretsiz olarak kullanmak mümkündür. Moz Pro içerisinde yer alan diğer araçlar Rank Tracker, Crawl Test ve On-Page Grader gibi araçlardır.

Moz Pro sizin SEO oyunununda ayakta kalmasını sağlayacaktır. Bu araç size arama motoru sonuç sayfasındaki sıralamanızı yükseltmek için analizler ve izlenimler elde etmenizi sağlayacaktır:

 • Moz Free: Sınırlı Miktarda Veri
 • Moz Pro Standart: Aylık 99$
 • Moz Pro Medium: Aylık 179$
 • Moz Pro Large: Aylık 249$
 • Moz Pro Premium: Aylık 999$

18. DeepCrawl

DeepCrawl SEO denetimi, izlenimi ve takibi konusunda çözümler sunan en iyi site tarayıcılarından birisidir. SEO çalışmaları konusunda eksiksiz bir izleme aracına sahipseniz bu aracı kullanıp sitenizde yer alan problemleri hızlı bir biçimde tespit edebilir ve onları kolayca çözebilirsiniz.

Bu araç daha çok sitenizin görünür kalmasını ve bulunur olmasını sağlama konusunda size destek verecektir. DeepCrawl sitenizin eğer varsa Panda veya Penguin yaptırımlarını tespit edip bunları ortadan kaldırmak için strateji geliştirmenizi sağlayacaktır.

DeepCrawl sitenizin SEO ve trafik değerlerinin çok daha iyi olması konusunda size yardımcı olacaktır. Hedef kitlenize ulaşma konusunda çok daha isabetli adımlar atmanızı destekleyecektir.

DeepCrawl düzenli bir biçimde teknik denetimler gerçekleştirmenizi sağlamaktadır. DeepCrawl’ı kullanarak sitenizi düzenli olarak takip edebilirsiniz.

Bu araç sitelerde yer alan problemleri hızlı bir biçimde tespit edebilmekte ve size bu problemlerle karşı etkili adımlar atma konusunda destek olabilmektedir. Düzenli denetimleri otomatik hale dönüştürdüğü için sitenizin görünürlüğünü artırarak performansının çok daha iyi olmasını sağlayabilmektedir.

DeepCrawl size taşıma ve birleştirme sırasında kontrol olanağı sunmaktadır. Site taşıma veya birleştirme yapıldığı zaman genellikle trafik kaybı yaşanabildiği için bu kontrol olanağından faydalanmayı düşünebilirsiniz.

DeepCrawl aracını kullanarak sitenizin mevcut hali ve düzenlenmiş hali arasında kıyaslama yapabilirsiniz. Böylece iki site arasındaki farklılıkları daha net bir biçimde görebilirsiniz. Bu sayede site geliştiricileri iki farklı site versiyonu arasındaki farklılıkları kapatma konusunda çeşitli fırsatlar elde edebilmektedir. Buna ek olarak Google’ın taşınan siteye adapte olması ve sıralama kaybını engellemesi avantajı bulunmaktadır.

DeepCrawl site sahiplerine site mimarisini daha iyi bir biçimde anlama konusunda destek olabilmektedir. Sitenizde yer alan ve geliştirilmesi gereken alanların neler olduğunu merak ediyorsanız DeepCrawl tarafından sunulan önerileri kullanmayı deneyebilirsiniz.

DeepCrawl ile site haritalarını optimize etme şansına sahip olabilirsiniz. Sitenizde yer alan tüm sayfaların kullanıcı etkileşimi açısından daha iyi konuma gelmesini sağlayabilirsiniz.

DeepCrawl aynı zamanda sitelerin Google Panda ve Google Penguin algoritma güncellemeleri karşısında nasıl konum almaları gerektiği konusunda site yöneticilerine bilgi verebilmektedir. Ortada bir ceza durumu varsa bu araç bunu tespit etmekte ve site yöneticisi uyarmaktadır.

DeepCrawl sayesinde daha fazla ziyaretçiye ve bununla birlikte daha müşteriye sahip olabilirsiniz. DeepCrawl sitenizin çeşitli farklı sayfalarında yer alan SEO problemlerini tespit etmenize yardımcı olabilmektedir. Sitenizin SEO değerleri ve kullanıcı deneyimi iyileştirildiği zaman çok daha iyi performans göstereceğini unutmamalısınız.

DeepCrawl sitede yer alan hatalı dil kullanımlarını dahi tespit etmenizi sağlayabilecektir. DeepCrawl aynı zamanda rakiplerinizle sizin siteniz arasında kıyaslama yapabilme konusunda size destek olabilecek ve yeni stratejiler geliştirmeniz için size fırsatlar sunabilecektir:

 • DeepCrawl Starter: Aylık 89$
 • DeepCrawl Basic: Aylık 139$

19. Little Warden

Little Warden sitenizi kontrol edip teknik hatalar, HTTP hataları, MX kayıt hataları, robots.txt hataları ve buna benzer hataları bulmanızı sağlamaktadır. Bu aracın amacı sitenizin sıralama kaybı yaşamasına neden olacak hataları tespit etmektir.

Little Warden düzenli kontrol ve izleme konusunda yararlanılabilecek en iyi araçlardan birisidir. Aracı kullanırken site adresinizin başına http:// veya https:// eklemeyi unutmamalısınız. Bu eklemeyi yapmazsanız araç isabetsiz sonuçlar sunabilmektedir.

Satın alacağınız üyelik paketine göre araçta çeşitli sınırlandırmalar ile karşılaşabilirsiniz. Gelişmiş seçeneği üzerinden Little Warden’ın sitenizi taramasını sağlayabilirsiniz. Dilerseniz Little Warden ile Google Search Console arasında bağlantı kurabilirsiniz. Bu bağlantıyı kurduktan sonra sitenizi aşağıdaki uyarılara göre gözden geçirebilirsiniz:

Danger türü hataları en kısa süre içerisinde ortadan kaldırmalısınız. Warnings türü hataları fırsat bulduğunuz zaman çözmelisiniz çünkü bu hatalar anlık müdahale gerektirmemektedir. All Good türü bildirimler için herhangi bir müdahalede bulunmanıza gerek yoktur.

Bir siteyi analiz ederken yapmanız gereken tüm bildirimlerin All Good statüsünde olmasını sağlamaktır. Araçta yer alan Configure Button seçeneği sayesinde tespit etmiş olduğunuz sorunlara nasıl çözüm üreteceğinizi öğrenebilirsiniz. Little Warden tüm problemleri düzenli olarak takip etmenize imkan tanımaktadır.

Daily Patrol Report adını taşıyan günlük raporlarla sitenizde yer alan uyarılar hakkında anlık bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu son derece kullanışlı bir seçenektir ve belirlemiş olduğunuz tüm URL’leri takip etmeniz konusunda size destek olmaktadır. Bu rapor sayesinde doğrudan hataların yer aldığı kısımların neresi olduğunu öğrenebilirsiniz.

API kısmını kullanarak Little Warden ve diğer uygulamalar arasında bağlantı kurabilirsiniz. Change History kısmından sitenizde yaşanan değişiklikleri tarihleriyle birlikte öğrenebilirsiniz. Buna ek olarak bildirim ayarlarından ne sıklıkla bildirim alacağınızı belirleyebilirsiniz.

Bu aracın içerisinde yer alan hangi seçeneği kullanıyorsanız buna yönelik bildirimleri seçerek sitenizde yaşanan bilgiler konusunda anında bilgi sahibi olabilirsiniz. Örneğin, günlük değişimleri seçerek rapor elde edebilir veya aylık bildirim almayı tercih edebilirsiniz.

Hangi sıklıkla güncel kalmak istediğiniz sizin kararınıza bağlıdır. Little Warden çoklu sitelerde kullanılabilecek kolaylığa sahiptir. Little Warden kullanarak sitenizde yer alan problem hakkında en kısa süre içerisinde bilgi sahibi olabilirsiniz. Üstelik bunları oldukça kullanışlı olan kontrol paneliyle kolayca çözebilirsiniz:

 • Little Warden Freelance: Aylık 29.99$
 • Little Warden Small Team: Aylık 49.99$
 • Little Warden Agency: Aylık 79.99$
 • Little Warden Large Agency: Aylık 179.99$

20. Traffic Travis

Traffic Travis site sıralamanızı yükseltmenizi sağlayacak önemli ve kapsamlı bir SEO yazılımıdır. Trafic Travis aracını kullanarak rakiplerinizin neler yaptığını gözden geçirebilir ve onlara karşı üstünlük kurabilmek için çeşitli stratejiler geliştirebilirsiniz. Bu araç kaliteli backlinkler oluşturmak ve sitenizde yer alan hataları düzeltmek için size yardımcı olacaktır.

Trafic Travis sayesinde site içi SEO çalışmalarınıza odaklanabilir ve onları geliştirmek için çeşitli öneriler bulabilirsiniz. Bu araç aynı zamanda anahtar kelime araştırması ve analizi konusunda çeşitli çalışmalar yapmanızı destekleyecektir.

Bu araç ile rakiplerinizin anahtar kelimelerini gözden geçirebilir ve reklam çıktıkları anahtar kelimelere göz atarak SEO performanslarının ne durumda olduğunu gözlemlemeye çalışabilirsiniz.

Siteniz için bir SEO sağlık raporuna ihtiyacınız varsa bu araçtan onu temin edebilirsiniz. Sitenizde yer alan teknik hatalar konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz. Böylece rakiplerinize karşı üstünlük kurma konusunda neler yapabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Bunlara ek olarak hedeflenmesi gereken çeşitli anahtar kelimeleri bulabilirsiniz. Çalışmalarınızı hangi yöne doğru kaydırmanız gerektiğini bu araçtan elde ettiğiniz bilgiler size sunacaktır. Kaliteli backlink oluşturmak için sahip olduğunuz fırsatları öğrenerek yeni link ortakları bulabilirsiniz.

Traffic Travis pek çok site yöneticisi tarafından kullanılan bir araçtır. Aracın ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki farklı versiyonu vardır. Kendi bulunduğunuz sektörde etkin olmak istiyorsanız bu aracı kullanmalısınız:

 • Traffic Travis Free: 2 Proje Sınırı
 • Traffic Travis Professional Edition: Tek Seferlik 97$

21. Sistrix Toolbox SEO

Sistrix site sıralamanızı takip etmenize ve SEO çalışmalarınızı yönetmenizi sağlayabilecek kapsamlı bir SEO aracıdır.

Google’a algoritmasına bağlı olarak çeşitli anahtar kelimelerin konumlarını kontrol edebileceğiniz pek çok farklı araca sahip olan Sistrix bir tarayıcı gibi işlev göstermektedir.

Google tarayıcısı ile aynı şekilde çalışan Sistrix, belirli anahtar kelimeleri, trendleri ve backlink izlenimlerini tanımlamanıza yardımcı olabilecektir.

Sistrix Görünürlük İndeksi aracı sayesinde Google’ın arama motoru sonuç sayfasında yer alan sonuçları görsel bir sunum olarak elde etmeniz mümkün olabilmektedir. Sistrix kullanarak siteniz için en fayda sağlayacak anahtar kelimeleri kolayca tespit edebilirsiniz.

Sistrix toplamda altı farklı modüle sahiptir. SEO, Genel, Bağlantılar, Reklamlar, Sosyal ve İyileştirici adını taşıyan bu modüller ile çalışmalarınıza farklı bir boyut kazandırabilirsiniz.

 • SEO modülü Google arama sonuçlarını analiz ve optimize etmenizi sağlamaktadır.
 • Genel modülü aramalarda yer alan fotoğraflar, haberler ve videolar gibi entegrasyonları analiz etmenize yardımcı olmaktadır.
 • Bağlantılar modülü olası izlenimleri elde etmek için backlinkleri tanımlamaktadır.
 • Reklamlar modülü herhangi bir sitede yer alan reklamları ve reklam kampanyalarını analiz etmenizi sağlamaktadır.
 • Sosyal modülü Facebook, Twitter, Pinterest, Google+ ve LinkedIn olmak üzere beş büyük ağdaki sosyal sinyalleri ve trendleri analiz etmenize yardımcı olmaktadır.
 • İyileştirici modülü site içi optimizasyon çalışmaları yapmanızı ve eşsiz anahtar kelime setleri oluşturmanızı sağlamaktadır.

Sistrix kullanıcı dostu bir yapıya sahiptir ve tasarımı oldukça yenilikçidir.

Sistrix size son derece güçlü veriler sunarak organik arama stratejinizi geliştirmenizi sağlamaktadır. Bu araç üzerinden dilediğiniz alan adı için en önemli SEO performans göstergelerini öğrenebilirsiniz.

En önemlisi bu aracı kullanabilmek için herhangi bir yazılım yüklemenize veya proje oluşturmanıza gerek yoktur. Sistrix otomatik olarak tüm verileri toplamakta ve size sunmaktadır.

Sadece birkaç tıklama ile tüm sonuçları elde etmeniz mümkündür. Gelişim sağlamak için verilere ihtiyacınız varsa bu kapsamlı araçtan faydalanabilirsiniz. Çünkü bu aracın sunduğu veriler son derece kullanışlıdır. Üstelik bu araç pek çok SEO profesyoneli tarafından kullanılmaktadır:

 • SISTRIX Toolbox 1 Modül: Aylık 100€
 • SISTRIX Toolbox 2 Modül: Aylık 200€
 • SISTRIX Toolbox 3 Modül: Aylık 275€
 • SISTRIX Toolbox 4 Modül: Aylık 350€
 • SISTRIX Toolbox 5 Modül: Aylık 400€

Burada yer alan en iyi SEO yazılımları SEO çalışmaları konusunda size yardımcı olabilecektir. Bu araçlardan dilediğinizi kullanarak sitenizi geliştirmeye ve onu daha başarılı bir yer haline dönüştürmeye başlayabilirsiniz.

Yorumlar (2)

 • Fatih Okur cevap

  Slm Faydalı bilgilerle dolu bir yazı olmuş emeğinize sağlık

  15 Nisan 2019 , 17:48
  • Furkan GÖKÇÖL cevap

   Merhaba, güzel dilekleriniz için çok teşekkür ederim.

   5 Mayıs 2019 , 19:10

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir