Küçük Bir Site Nasıl Tanıtılır: İçerik, Sosyal & Link Oluşturma

Küçük Bir Site Nasıl Tanıtılır: İçerik, Sosyal & Link Oluşturma

Küçük Bir Site Nasıl Tanıtılır: İçerik, Sosyal & Link Oluşturma

Küçük siteleri optimize etmek, özellikle sınırlı bütçelere sahip oldukları zaman fazlasıyla zorlayıcıdır. Ancak bu pazarlama çalışmalarınızı iki katı eforla yapmanızı gerektiren en önemli nedenlerin başında gelmektedir. Sitenizi tanıtmak, trafik almak ve yavaş bir biçimde onu yukarıya doğru çıkartmak zorundasınız. Burada küçük bir siteyi basit ama etkili bir biçimde tanıtma konusunda bilgiler bulacaksınız. Bu bilgiler ışığında SEO çalışmalarınızı bir adım öteye götürüp içerik stratejisi, sosyal medya pazarlama, link oluşturma ve PPC pazarlama alanlarında etkin bir rol oynayabilirsiniz.

İçerik Stratejisi

Aşağıda yer alan bilgiler içerik stratejisi alanında neler yapabileceğinizi detaylı bir biçimde ortaya koymaktadır. Bu çalışmaların bütünü içerik oluşturmayla ilgili yaşadığınız sıkıntılara çözüm getirebilecektir. Her yöntemi eksiksiz uygulama şansına sahip olamayabilirsiniz ama her yöntemden faydalanmanız sizin yararınıza olacaktır.

Mantıklı ve Gerçekçi Olmalısınız

Siteniz küçükse ve trafik çekmiyorsa bu durumda birçok içeriğe ihtiyacınız olduğunu kabul etmelisiniz ve en önemlisi güçlü bir içerik planına ihtiyacınız var demektir. Yüksek kaliteli yazılar yazmak, infografikler paylaşmak, videolar oluşturmak veya e-kitaplar yazmak içerik planınızın en önemli parçası olmalıdır. Herkese hitap etmeniz pek mümkün olmadığından gerçekçi davranarak içerik planınızı oluşturmalısınız.

Eğer trafik çekmek istiyorsanız kesinlikle ilk işinizi içerik üretmek olmalıdır. Eğer haftada bir kez yüksek kaliteli bir içerik yayınlayabilecek durumdaysanız bunu mutlaka yapmalısınız. Hedefiniz kullanışlı, güçlü ve insanların problemlerine çözüm olabilecek içerikler olmalıdır. Hiç kimsenin ihtiyaç duymadığı düşük kaliteli içeriklerle çok fazla vakit kaybetmemelisiniz çünkü bu içerikler hiçbir işe yaramamaktadır.

Rakibinizi Analiz Etmelisiniz

Rakiplerinizin neler yaptığını veya neler yapmadığını analiz etmek aynı nişte içerik üretecek olan sizler için en önemli noktaları tespit etmek anlamına gelmektedir. Bu analizler için SimilarWeb, Ahrefs, Majestic SEO, BuzzSumo ve Klout gibi araçları kullanabilirsiniz.

Burada belirtilmiş olan araçlardan ücretli abonelik alma konusunda sıkıntı yaşıyorsanız önceliğiniz her zaman SimilarWeb ve Ahrefs olmalıdır. SimilarWeb aracını özellikle rakiplerinizin trafiğini ve trafik kaynaklarını analiz etmek için ücretsiz bir biçimde kullanabilirsiniz. Ahrefs size en iyi içerikler ve içerik fikirleri konusunda fikirler verecektir. Elinizde hiçbir kaynak yokken hareket etmek çok zordur. Bu nedenle söz konusu araçlara göz atmayı denemeli ve imkan bulduğunuz zaman bunlardan herhangi birinden ücretli abonelik satın almalısınız.

Siteniz için en iyi içerik modelini tespit ettiğiniz zaman o stratejiyi kopyalamaya çalışmamalısınız. Bunun yerine herkesin yaptığını yapmak yerine en eşsiz içerik yaklaşımınızı ortaya koymalısınız. Böylece sitenizi optimize etmeyi çok daha kolay hale getirebilmeniz mümkün olacaktır.

İnsanların Beklentilerini Tahmin Etmelisiniz

Rekabet içerisindeyken sizden bekleneni sunmak fazlasıyla önemlidir. Fakat işletmenizin veya sitenizin bunu nasıl yapacağını bilmek için öncelikle hedef kitlenizi tanımalısınız. bunu yapabilmek için belirli bazı sorulara cevap vermeniz gerekmektedir. Cevapları belki bugüne kadar hiç düşünmediğiniz şeyler olabilir ama bu sorulara cevap verdikten sonra hedef kitlenizi tanımayı başarabilirsiniz.

Şimdi Okumalısın!  Gelen Linklerin Organik Arama Sıralamasını Yükseltmeyecek Olmasının 4 Nedeni

Hedef kitlemize ne önerebiliriz? Bu sorunun üzerinde uzun uzun düşünmelisiniz. Varsa şirketinizde çalışanlara, ortaklara veya arkadaşlarınıza sorarak yardım almaya çalışmalısınız. Hedef kitlemizin yaptığı aramalar neler? Bunun için bulunduğun sektörde Google, Quora, Yelp veya Medium gibi sitelerde araştırmalar yapmalısınız. Böylece hedef kitlenizin sürekli olarak arama yaptıkları konularda bilgi sahibi olabilirsiniz. Bu iki soruya cevap verdikten sonra ürettiğiniz içeriklerle hedef kitlenize hitap etmeye başarabileceksiniz. Aynı zamanda içerik üretme konusunda asla fikirsiz kalmayacaksınız.

Sadece Yazmalısınız

Önünüzdeki tabloda bir sürü fikirlerin yer aldığı bir liste bulunuyorsa, zaman ayırmışsanız ve içerik üretme konusunda kaynaklarınız varsa artık harekete geçebilirsiniz. İçerik üretme aşaması oldukça zorlayıcı ve aynı zamanda can sıkıcıdır fakat içerik stratejisini bir adım ileriye taşımak için atılması gereken en kritik adımlardan birisi budur.

Yüksek kaliteli içerik belirli faktörlere bağlıdır ve herkesin kendine özgü bir içerik oluşturma yöntemi bulunmaktadır. Herkese uygun olan ve her zaman işe yarayan bir formül maalesef bulunmamaktadır. Buna rağmen her zaman aklınızda tutmanız gereken bazı temel bilgilerin olduğunu bilmelisiniz.

 • Derinlemesine, iyi araştırılmış içerik oluşturmalısınız.
 • Aklınıza gelen her fikri yazmalısınız.
 • Yazarken asla yazdıklarınızı düzeltme yoluna gitmemeli ve düzeltme işlemini sonraya bırakmalısınız.
 • En az 800 kelimeden oluşan içerik üretmelisiniz.
 • Anahtar kelimelere değil kullanıcının yaklaşımlarına öncelik tanımalısınız.
 • Uzun kuyruklu anahtar kelimeler için gerekli araştırmaları yapmalısınız.
 • Merak uyandıran ve aynı zamanda değer katan başlıklar bulmalısınız.
 • Metin içeriğini görsel içerikle destekleyerek onu en iyi şekilde tamamlamalısınız.
 • Bir içerik takvimi oluşturmalı ve içerik yayınlama konusunda bu takvime sadık kalmalısınız.
 • Yayınladığınız içerikleri sosyal medyada paylaşmayı ihmal etmemelisiniz.

İçerik üretirken bu basit kriterlere bağlı kalmanız durumunda bile içerik oluşturma açısından kendinize çağ atlatabilirsiniz. Ancak pratik her zaman en iyi çalışma yöntemidir. İçerik stratejisi oluştururken birbirinden farklı sorunlarla karşılaşabilirsiniz fakat bu sorunların cesaretinizi kırmasına izin vermemelisiniz. İçerikler her zaman uzun vadede size katkı sağlamaya devam etmektedirler.

Sosyal Medya Pazarlamacılığı

Siteniz optimize edilmişse ve içerikleriniz yayınlanmaya başlamışsa artık onları paylaşma zamanı geldi demektir. Her ne kadar adım doğrudan SEO ile ilgili olmasa bile oluşturduğunuz içerikleri sosyal medyada paylaşmak trafik değerlerinizi yükseltmek, etkileşimi iyileştirmek ve dönüşümleri yükseltmek için ideal fırsatlardan birisidir. Blog yazılarınızı Facebook ve Twitter’da paylaşmak etkili bir stratejinin ilk adımları olabilir. Özellikle küçük bir siteye sahipseniz markanıza ilgi duyacak kişileri bu şekilde bulabilirsiniz.

Hedef Kitlenizi Analiz Etmelisiniz

İnsanların sizi takip etmesini istiyorsanız doğru kişiye ulaşmış olduğunuzdan emin olmalısınız. Burada yapılacak bir hata aslında var olmadığınız bir ortamda var olduğunuzu düşünmekle eşdeğerdir. Takipçi kazanmak için doğru hedef kitleyle duygusal seviyede bağlantı kurmanız gerekmektedir. Hedef kitlenizi araştırmak için Google Analytics aracının “Kitle” özelliğini kullanabilirsiniz. Burada yer alan tüm sekmeleri ve bölümleri incelemelisiniz ama en çok Demografik ve İlgi Alanları kısmına bakmalısınız. Bu seçenekler hedef kitlenizi tanımak için size en doğru bilgileri sunacaklardır.

Şimdi Okumalısın!  Doğal Link Ne Demektir? (Kaliteli Backlink)

GA Demografik

Güven ve Otorite Oluşturmalısınız

Güven ve otorite başarı için gerekli olan önemli kriterler olarak bilinmektedir. Eğer insanlar size güvenmezse ve kendi sektörünüzde otorite sahibi bir yer değilseniz onların sitenizi ziyaret etmelerini veya Facebook sayfanızı beğenmelerini beklememelisiniz. Güven duyulan bir site oluşturmak istiyorsanız bazı niteliklere dikkat etmeniz gerekmektedir.

Düzenli olarak yüksek kaliteye sahip içerikler oluşturup paylaşmalısınız.
Kendi hitap şeklinizi ve misyonunuzu oluşturmalısınız, en önemlisi farklı olmaya çalışmalısınız.
Markanız hakkında bir şeyler anlatmaya çalışmalısınız, kullanışlı olmalı ve problemlere çözüm getirmelisiniz.
En iyi içerikleri ücretsiz olarak sunmanın bir yolunu bulmalısınız.
Bunlara dikkat ederek güven ve otorite oluşturmanız mümkündür. Daha farklı yöntemlere başvurabilirsiniz. Bunun için hedef kitlenizi ve bulunduğunuz sektörü en iyi şekilde tanımanız gerekir.

Sosyal Medya Sitelerinde Seçili Davranmalısınız

Birçok dijital pazarlamacı ve küçük işletme sahibi Facebook, Twitter, Linkedin, Instagram, Pinterest ve Snapchat gibi sosyal kanalların hepsinde hemen aktif olmaya çalışırlar. Bu yapılabilecek en büyük hatalardan birisidir çünkü bütçeniz az ise bunu başaramazsınız. Mutlaka bir sosyal ağı hedefleyerek yola çıkmalısınız ve ardından diğer sosyal ağlarda aktif olma yoluna gitmelisiniz.

Facebook ile başlamak iyi bir fikirdir. Pek çok insan bu sosyal ağı kullanmaktadır. Öğretici ve eğitici içerikler kullanmalısınız, blog yazıları, GIF’ler ve videolar paylaşmaya çalışmalısınız. Bununla birlikte Facebook yazılarınızı ön plana çıkartmak için belirli bütçe ayırmayı düşünebilirsiniz. Bu sayede yazınızın çok daha fazla kişiye ulaşmasını sağlayabilirsiniz ve hitap ettiğiniz demografik kitleye daha kolay ulaşabilirsiniz.

Facebook’tan sonra Twitter bir sonraki hedefiniz olmalıdır. Sadece yayınladığınız içerikleri paylaşmak bir çözüm değildir. Bunun yerine hedef kitlenin radarına görebilmek için iyi içeriklerle onları mutlu etmeli, sektörün önde gelenlerini takip etmeli ve onların paylaşımlarını beğenmeyi ihmal etmemelisiniz. Kısacası Twitter’da kendinizi sevdirmelisiniz.

Eğer markanız daha çok görsel çalışmalar üzerine bir yerde mutlaka Instagram veya Pinterest aktif olmanız gereken öncelikli sosyal ağ kanallardır. Buralarda yüksek kaliteli resimlere ihtiyacınız olacaktır. Sadece içerik paylaşmak burada hiçbir işe yaramamaktadır. Bu tür bir strateji izlemeniz durumunda tüm pazarlama çalışmalarınıza zarar verebilirsiniz.

Hedeflemek İçin Küçük Sosyal Medya Platformlarını Tercih Etmelisiniz

Ana akım sayılabilecek sosyal medya platformlarının yanında mutlaka küçük sosyal medya platformlarını da takip etmelisiniz. Quora veya Medium gibi alanlar bunlara verilebilecek en ideal örneklerdir. Quora gibi soru-cevap sitelerinde sektörünüzde otorite sahibi birisi haline dönüşebilirsiniz. Buralarda yer alan sorulara uygun cevaplar verip takipçi miktarınızı yükseltebilirsiniz. Daha sonra ise paylaşmak istediğiniz cevaplara sitenize ait linkleri ekleyerek ilgi duyanların sitenizi ziyaret etmelerini sağlayabilirsiniz.

Şimdi Okumalısın!  Linkler SEO İçin Neden Önemlidir?

Eğer dijital pazarlama ve SEO stratejileriniz içerik odaklı ise bu durumda Medium gibi bir siteyi tercih etmek çok daha doğru olacaktır. Medium’da yazacağınız içeriklerle otoritenizi anında yükseltebilmek mümkündür. Burada yaptığınız paylaşımlarla mesajlarınızı daha doğal ve daha konuşkan olacak şekilde iletebilirsiniz.

Quora Link Oluşturma

Blog Yazılarına ve Açılış Sayfalarına Linkler Oluşturmalısınız

Her ne kadar temel hedefiniz markanızı takip edecek kişiler ve sayfa içi unsurlar olsa bile zamanınızın bir kısmını sayfa dışı unsurlara ayırmanız gerektiğini unutmamalısınız. Sayfa dışı unsurların önemsenmesini gerektiren nitelikler küçük veya büyük site fark etmeksizin neredeyse eşdeğerdir.

 • Sayfa dışı çalışmalar bütünsel açıdan içerik ve arama motoru pazarlamacılığı stratejileriyle ilgilidir.
 • Yüksek kaliteli içerik oluşturmak doğal yoldan link elde etmenin en iyi yoludur.
 • Google her anlamda doğal link oluşturmakla ön plana çıkan bir arama motorudur.

Bütçe açısından sınırlı olan küçük firmalar için backlink çalışmalarıyla dirsek temasında bulunmalı ve sayfa dışı faktörlere gereken değeri vermelisiniz. Bunun için takip edebileceğiniz çok basit birkaç yöntem bulunmaktadır.

 • Sitenizi dizinlere ve listelere kayıt edebilirsiniz.
 • Medya sitelerine, blog yazarlarına ve sektörün önde gelen isimlerine ulaşabilirsiniz.
  Ziyaretçi yazıları yazabilirsiniz.
 • .edu veya .gov uzantılı adreslerden backlink almak için buralara yönelik çalışmalar yapabilirsiniz.

Tüm bunlar zaman içerisinde gerçekleştirilmelidir ve yavaş bir biçimde uygulanmalıdır. Burada önceliğiniz miktar değil niteliktir. Bunun için uygun ve güven verici kaynaklara bağlı kalarak çalışmalarınızı yürüterek kullanışlı linkler elde etmelisiniz.

PPC Kampanyası Gerçekleştirmek

Bu aslında isteğe bağlı bir durum diyebiliriz. Çok fazla detaya bu nedenle yer vermek istemedik. Eğer bütçe konusunda problem yaşıyorsanız ve maliyet açısından verimli PPC kampanyalarına daha önce hiç imza atmadıysanız bunu ertelemeyi düşünebilirsiniz. Kötü başlatılmış olan kampanya bütçenizi tüketmekten başka bir işe yaramayacaktır. Eğer kendinizi PPC kampanyası gerçekleştirme konusunda hazır hissediyorsanız bazı nitelikleri göz önünde bulundurabilirsiniz.

 • Başlamadan önce hedef belirlemelisiniz.
 • Bütçenizi belirlemelisiniz.
 • Uygun anahtar kelimeleri belirlemelisiniz.
 • Olumsuz olanları temizlemek için anahtar kelimeleri analiz etmelisiniz.
 • Seçtiğiniz anahtar kelimelere teklif vermelisiniz.
 • Her reklam başına bir anahtar kelime kullanarak şansınızı yükseltmelisiniz.
 • Reklamlar için dikkat çekici başlıklar yazmalısınız.
 • Hedef kitleye uygun bilgi verici metin içeriği girmelisiniz.
 • Reklamları uygun açılış sayfalarına yönlendirmelisiniz.
 • Reklam performansını izlemeli ve analiz etmelisiniz.
 • Reklamları geliştirmeli ve gerektiğinde reklam tekliflerini değiştirmelisiniz.

Sonuç

Sitenize dönüşüm sağlayabileceğiniz miktarda iyi trafik çekmek için büyük yatırımlara ve bütçelere ihtiyacınız yoktur. Herkes doğru taktikler ve yöntemlerle yavaş yavaş üst sıralara çıkmayı başarabilir. SEO stratejilerini geri plana itmek ve bunu sırf site küçük diye gerçekleştirmek doğru değildir. SEO daha fazla müşteri çekmenize yardımcı olacaktır. Eğer bütçe açısından sıkıntı yaşayan bir yerseniz üzülmeyin çünkü yüksek bütçeler olmadan da bu çalışmaları yapabilirsiniz. Burada en önemli nokta daha önceki site optimizasyon stratejilerinden ders çıkartmaktır. Keşfedeceğiniz birbirinden farklı yararlı taktiklerle en iyi şekilde sitenizi optimize edebilirsiniz.

Yorumlar (37)

 • Bayraklı Klima cevap

  Oldukça yararlı ve değerli bilgilerin olduğu çok güzel bir yazı olmuş. Benim işime çok yarayacağına eminim. Diğer arkadaşlar da bu yazıdan kendilerine fayda çıkartıp sitelerini ona göre dizayn edeceklerdir. Emekleriniz için teşekkür ederiz.

  3 Temmuz 2017 , 06:11
 • Grafik tasarım cevap

  hocam site içi link inşaası yaparken mesela örnek vermesi açısından diyorum blog sitesinde makale yazdım ve yayınlamadan önce konu ile alakalı olarak kaç tane link vermem gerek ve ayrıca yazdığımız her makalede kelimelerimize manuel olarak link eklemek mi daha doğru yoksa eklenti kullanmak mı daha doğru olur verdiğiniz bilgiler için ayrıca teşekkür ederim sosyal medya ile çalışmaya başlasam benim için çok daha iyi olacak sanırım

  3 Temmuz 2017 , 22:19
  • Furkan GÖKÇÖL cevap

   Merhaba!
   Değerli yorumunuz için öncelikle teşekkür ederim.
   Manuel olarak, eklenti kullanmadan uygun içeriklerinize site içi bağlantılar vermeniz çok daha doğru olacaktır. Ancak her içeriğinizde de bağlantı vermek zorunda değilsiniz. Gerçekten gerekli yerlerde, tam eşleşen çapa metinler kullanmadan site içi bağlantı verebilirsiniz.

   Sosyal medya konusuna gelecek olursak: Kesinlikle sosyal sinyallerin gücü yadsınamaz. Size tavsiyem bütün sosyal mecralara enerjinizi harcamak yerine bir sosyal mecrayı çok etkili kullanın ve uygun dönüşler yakalamaya çalışın.

   4 Temmuz 2017 , 02:26
 • sedat cevap

  Bence yazının en önemli kısmı: “Rakiplerinizin neler yaptığını veya neler yapmadığını analiz etmek aynı nişte içerik üretecek olan sizler için en önemli noktaları tespit etmek anlamına gelmektedir. Bu analizler için SimilarWeb, Ahrefs, Majestic SEO, BuzzSumo ve Klout gibi araçları kullanabilirsiniz.” burası. Çünkü rakip düşerse sen çıkarsın, sen düşersen rakip çıkar döngü böyle bir şey…

  4 Temmuz 2017 , 09:30
 • JOGWAG cevap

  Çoğumuzun bildiği ancak ihmal ettiği veya atladığı küçük detaylar anlatılmış bu detaylar seo konusunda başarıyı getiriyor. Her zaman doğru olan bilgiyi ihmal etmemek gerekiyor. Küçük sitelerin başarısı için güzel v açıklayıcı seo bilgileri.

  5 Temmuz 2017 , 12:34
 • Ek İş Fikirleri cevap

  Hocam herşey çok güzel ben bu paravan işini anlayamadım. Paravan site oluştururken nelere dikkat etmeliyiz. Bir de bununla ilgili bir yazı yazarsanız çok sevinirim. Bu arada yazı çok iyi olmuş. Açıklayıcı olmuş.

  7 Temmuz 2017 , 08:37
 • İnceleme cevap

  Yeni bir sitem var hit çekmek için backlink almak mantıklı olur mu? Teşekkür ederim şimdiden…

  8 Temmuz 2017 , 19:06
  • Furkan GÖKÇÖL cevap

   Merhaba!
   Eğer temin edebileceğiniz bağlantı üzerinden gerçekten yüksek trafik elde edebileceğinizi düşünüyorsanız kesinlikle mantıklı olacaktır. Ancak amacınız sadece trafik ise sosyal mecraları da mutlaka değerlendirmenizi öneririm.

   8 Temmuz 2017 , 19:15
 • bahçelievler halı yıkama cevap

  Sizce backlink almaya ne zaman başlamalıyız? Yani yeni açılan bir site için hemen çalışmalara başlamak doğru olacak mıdır?

  11 Temmuz 2017 , 16:41
  • Furkan GÖKÇÖL cevap

   Merhaba!
   Eğer organik ve sürdürülebilir çalışmalar yapacaksanız bir sorun olmayacaktır. Yani bir web sayfasını açar açmaz çalışmalara başlayabilirsiniz.

   11 Temmuz 2017 , 21:55
 • Hgs Yükle cevap

  Hocam seo konusunda iç seo veya dış seo hangisi daha önemlidir? En çok farklılık yaratan nedir? Bilgi verirseniz sevinirim.

  12 Temmuz 2017 , 13:11
  • Furkan GÖKÇÖL cevap

   Merhaba!
   Bu aslında oldukça değişkenlik gösterir. Bu durumda ikisini de birbirinden ayırmak pek mümkün değildir.

   12 Temmuz 2017 , 13:46
 • Servis Şoförü cevap

  Bu yazıda çok ciddi süzgeçten geçirilmiş bilgiler var. Uygulamak hiçbir şey kaybettirmez.

  12 Temmuz 2017 , 15:16
 • otobüs bileti cevap

  Üstad e-ticaret sitesi blog açacağım /blog mu yoksa blog.siteadresi.com subdomain ile mi yapmamız gerekiyor?

  12 Temmuz 2017 , 15:25
  • Furkan GÖKÇÖL cevap

   Merhaba!
   /blog olarak yani alt dizinde açmanızı tavsiye ederim.

   12 Temmuz 2017 , 20:17
 • Neydek cevap

  Facebook’ta ki site ile alakalı büyük gruplarda paylaşım yaparak ta ziyaretçi çekilebilir. Bunu da ekleyebilirsiniz.

  14 Temmuz 2017 , 00:44
 • Mert Can Fırat cevap

  Teşekkür ederim, oldukça uzun ve zor bir süreç gerçekten seo. Sürekli dalganan bir sitem var. Bir bakıyorum 5.sayfa bir bakıyorum 9.sayfa. Gerçekten en son insan kızıp “ne halin varsa gör” diyebilir 🙂

  7 Ağustos 2017 , 04:05
 • Casus cevap

  Teşekkürler hocam faydalı bir makale olmuş 🙂 Seo son zamanlarda iyice zorlaştı yeni gelen algoritmaları takip etmek yoruyor 😛

  7 Ağustos 2017 , 14:11
 • Emka Drone cevap

  Facebookta ki alakalı gruplarda paylaşım yaparak siteye ziyaretçi çekebilir :)) Diğer sosyal mecralarda uygundur

  8 Ağustos 2017 , 12:34
 • Otogaz cevap

  Bigileriniz için teşekkürler. Yararlı bir makale olmuş

  11 Ağustos 2017 , 11:31
 • alaçatı otel cevap

  güzel ve faydalı bir bilgi verdiğiniz ve bizimle paylaşttığınız için teşekkürler

  11 Ağustos 2017 , 13:18
 • hgs yükle cevap

  çok başarılı buldum verdiginiz bilgileri umarım ilerki zaman sizinle çalışırız başarınızın devamını dilerim.

  18 Ağustos 2017 , 01:50
 • Sinan San cevap

  cok yararlı bı konu olmus tam isabet olmus admin tesekkurler

  24 Ağustos 2017 , 19:25
 • iddaa cevap

  Merhaba hocam epey bi araştrma sonucunda sitenizi buldum. Öncelikle makeleniz harika acık acık anlatmışsınız. Uygulamaya gelince umarım fayfdasını görürüm. Seo işinde baya bi şansızım. Başarılarınızın devamı dilerim.

  25 Ağustos 2017 , 17:16
 • M.Salih ASLAN cevap

  Merhaba öncelikle bu güzel yazı için teşekkür ederim. Burada bahsedilen herşeyi yapmış olmama rağmen bazı domainlerde nedense tutturamıyorum ne yaparsan yap olmayınca olmuyo. Ama bazı sitelerde bu kadar uğraşmadan daha ileri düzey seo performansı alabiliyorsun. Netice olarak uğraşmak özgün olmak ve dürüst olmak ilk adım sonrası zaten geliyor. Baya uzun bir anlatım olmuş küçük bir siteden ziyade her sitede kullanılabilir 🙂

  5 Eylül 2017 , 17:10
 • gebelik haftası hesaplama cevap

  Şu zamanlarda bir site tanıtmak oldukça zor, eğer farklı bir çerçeveden bakmak gerekirse de kolay da diyebilirim. Eğer iyi bir sosyal medya kitleniz var ise sitenizi tanıtabilirsiniz. Fakat bu konu da yoksul iseniz işiniz bir hayli zor diyebilirim.

  6 Eylül 2017 , 02:57
 • Hdfilmx cevap

  Sürekli bloglarla uğraşıyorum ve bir türlü istediğim gelişmeyi elde edemiyorum. Konunuz sayesinde artık biraz daha bilgiliyim.

  15 Eylül 2017 , 14:42
 • TeknoSonik cevap

  Özellikle küçük çaplı web siteleri için gayet bilgilendirici bir içerik olmuş. Gerek arama motoru optimizasyonu konusunda, gerekse ziyaretçi odaklı çalışmalar konusunda fazlasıyla destekleyici.

  15 Eylül 2017 , 18:37
 • Dijital Medya Pazarlama cevap

  Yararlı çalışma olmuş Elinize sağlık. Unuttuğumuz maddeleri hatırlattınız. Kolay gelsin….

  18 Eylül 2017 , 17:11
 • Mehmet Ali cevap

  Yazma konusunda verdiğiniz önerileri değerlendireceğim kesinlikle. Teşekkürler.

  2 Ekim 2017 , 00:32
 • aykut özdemir cevap

  webmaster dünyasına yeni atılan amatör arkadaşlar için faydalı bir rehber olmuş. bu gibi makaleleri okumadan tabir-i caizse işe bodoslama dalan arkadaşlar geri dönüşü olmayan hatalar yapmaktadırlar.

  6 Ekim 2017 , 08:03
 • Emre Genç cevap

  Önerilerinizi dikkate alacağım. Çok güzel, yararlı ve açıklayıcı bir paylaşım olmuş. Emeğinize sağlık. Teşekkürler…

  29 Mayıs 2018 , 14:25
 • Selin Bektaş cevap

  Açık ve net anlaşılır bir şekilde bilgi vermişsiniz. Teşekkürler. Tavsiyeleriniz dikkate alacağım..

  13 Haziran 2018 , 10:47
  • Furkan GÖKÇÖL cevap

   Merhaba! Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim.

   13 Haziran 2018 , 18:53
 • Hakan cevap

  Teşekkürler. Güzel ve açıklayıcı bir yazı hazırlamışsınız.

  6 Haziran 2019 , 05:14
  • Furkan GÖKÇÖL cevap

   Merhaba Hakan Bey, güzel düşünceleriniz için çok teşekkür ederim.

   6 Haziran 2019 , 21:43
 • Kıbrısgecehayat cevap

  Başka sayfalardan aldıgımız yorum backlink tam tersi bizim sayfamıza gelen ziyaretçi veya yorum backlin alan sayfalar bizim atı bir tarafımız varmızdır yoksa bize bir artısı bulunmuyormu şimdiden teşekkurler hocam

  16 Haziran 2020 , 22:42

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir