Neden Ucuz SEO Çalışması Yaptırmamalısınız?

Neden Ucuz SEO Çalışması Yaptırmamalısınız?

Neden Ucuz SEO Çalışması Yaptırmamalısınız?

Ucuz SEO çalışması, SEO sektöründe hizmet veren birçok SEO firması ya da SEO uzmanından web sayfalarınız için aldığınız tekliflerin ortalama fiyatının çok daha aşağısına yaptırmış olduğunuz SEO çalışmalarına denir.

Hepimiz web sayfalarımızın arama motorlarında başarılı olmasını arzu ediyoruz. Bunun yolunun da mutlaka başarılı bir SEO çalışması yaptırmaktan geçtiğini biliyoruz. Buna istinaden hem SEO konusunda yatırımlar yapıp işlerimizi büyütmek istiyoruz hem de SEO maliyetlerini kısmak için ucuz SEO çalışması hizmeti almak istiyoruz.

SEO dışında bir çok sektörde mutlaka kaliteli bir hizmeti ucuza alabiliriz. Ancak aynı şey maalesef SEO sektörü için kesinlikle geçerli değildir. Mutlaka SEO yatırımlarınızı orta veya üst seviyede tutmanız gerekiyor. Bunun birçok nedeni var, içeriğimizi okumaya devam ederseniz tam olarak ne anlatmak istediğimize çok daha fazla hakim olacaksınız.

Ucuz SEO Hizmeti Almamanız İçin 4 Neden

SEO sektöründe web sayfalarınız için sizlere sunulan tekliflerin ortalamasının çok daha altında ucuz SEO hizmeti almanız durumunda muhtemelen yaşayabileceğiniz 4 önemli nedeni sizler için derledik.

Sürdürülebilir olmayan kalitesiz backlink çalışmaları: Google, Yandex ve diğer popüler arama motorları arama sonuçlarının sıralamasını yaparken dikkate aldığı sinyallerin başında web sayfalarının sahip olduğu backlink kaynakları gelir. Ucuz SEO çalışması yaptırmanız durumunda hizmet bedeli düştüğü için doğal olarak web sayfalarınız için kalıcı backlink kaynaklarının temin edilmesi zorlaşacaktır ve buna istinaden backlink kaynaklarının temin edildiği mecraların da kalitesi azalacaktır. Backlink çalışmaları için ayrılan bütçenin düşük olması sebebiyle istikrarlı olarak backlink çalışmaları sağlanamayacaktır. Böylelikle de sürdürülebilir, kalıcı ve kaliteli backlink çalışmaları mümkün olmayacaktır.

Organik olmayan, illegal SEO çalışmaları: Ucuz SEO hizmeti almanız durumunda web sayfalarınızı arama sonuçlarında yükseltecek olan SEO firmaları ya da SEO uzmanları ellerinde değerlendirebilecekleri fazla bütçeleri olmadığı için hızlıca web sayfalarınızı yükseltmek amacıyla doğal olmayan, illegal SEO çalışmalarına başvuracaklardır. Kısa süre içerisinde aksiyon almış dahi olsanız; uzun vadede kesinlikle markanıza ait web sayfalarınız algoritmik cezalara maruz kalacaktır.

Şimdi Okumalısın!  SEO Firmaları ile Çalışmadan Önce Sormanız Gereken 12 Soru

Hedeflerin gerçekleşmemesi: SEO işinizi alabilmek için maliyeti çok düşüren SEO firmaları ya da SEO uzmanları, maalesef ellerinde bulunan bütçeyi ve imkanları değerlendiremeyip size verdikleri sözleri tutamayabilirler.

İlgisizlik: Her SEO firması ya da SEO uzmanı için kesinlikle geçerli olmamakla beraber; düzenli sunulması gereken raporlarda sürekli gecikme, telefonların açılmaması ve e-postalarınıza çok geç dönüş alma gibi durumlar söz konusu olacaktır.

Değerli takipçilerimiz ucuz SEO hizmeti almanız durumunda muhtemelen yaşayacağınız 4 genel nedeni belirttik. Buna istinaden alanında gerçekten başarılı, size yeterince referans sunabilecek ve SEO piyasasının çok altında fiyat vermeyen SEO firmaları veya SEO uzmanları ile çalışacağınızı umuyoruz. Arzu ederseniz konu hakkında iletişim sayfamız aracılığı ile bizden de benzersiz bir teklif alabilirsiniz.

Yorumlar (2)

  • Chat cevap

    Her seferinde yeni bilgiler öğreniyorsun, arama motorları geliştikçe insanlar da kendini geliştirmek zorunda. Gerçekten aydınlatıcı olan bu verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

    7 Ağustos 2017 , 13:48
  • trenvay cevap

    Sitenizi ilgi ile takip ediyorum. Bilgiler icin tesekür ederim.

    25 Ekim 2017 , 15:55

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir