Google My Business Kullanıcılara Video Yükleme İmkanı Sunacak

Google My Business Kullanıcılara Video Yükleme İmkanı Sunacak

Google My Business Kullanıcılara Video Yükleme İmkanı Sunacak

Google My Business artık fotoğraflar paneline video yükleme imkanı sunacak. İşletme sahipleri kendi videolarını yükleyebilecek ve müşteriler tarafından yüklenen videoları görebilecekler.

İşletmelere kendi dizinlerine video yükleme imkanı sunulacak olması yeni bir markalaşma özelliği olarak ön plana çıkmaktadır. Bu özellik işin ehli markalar tarafından etkili bir pazarlama aracı olarak kullanılacaktır. Müşterilerin işletmelerin dizinine video yükleyebilme olanağı ise çok daha önceden duyurulmuş bir özellikti.

Yüklenecek videolar 30 saniye uzunluğunda olabilecek ve Google My Business kontrol panelinde gözükecektir. Müşterilerin yüklediği videolar müşteriler sekmesinde yer alırken işletme sahiplerinin yükleyeceği videolar işletme sahibi tarafından sekmesinde yer alacaktır.

Alternatif olarak tüm videolara “videolar” sekmesinden ulaşılabilecektir. Videoların Google My Business kontrol panelinde gözükmesi için 24 saatlik bir süre gerektiğini unutmamalısınız. Eğer videolarınız yüklendiği gibi gözükmüyorsa biraz beklemelisiniz. Videolarınız yayınlandıktan sonra yerel fotoğrafların yanında gözükecektir.

Her ne kadar videoların gözükmesinin belirli bir süre gerektirecek olması olumsuz bir durum olarak görülse bile işin rengi biraz farklı olabilmektedir. İşletmeler uygunsuz videoları Google My Business sayfasından kaldırabilmek için onları raporlama fırsatına sahiptirler. Söz konusu gecikmeyi bu amaçla değerlendirebilmek mümkündür.

Google’ın bir sonraki adımı Google My Business videolarına doğal mobil desteği sunmak ve müşterilere yeni videolar için bildirim göndermek olacaktır.

Şimdi Okumalısın!  Yerel SEO Stratejinizi Nasıl Modernize Edebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir